سفارت ایران در برلین

سفارت ایران در برلین

گالری تصاویر
سفیر وزرای خارجه ایران و آلمانوزرای خارجه ایران و آلمانوزرای خارجه ایران و آلمانوزرای خارجه ایران و آلمان
پیوندهای مهم

دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری اسلامی ایران
وزارت امور خارجه
کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت
کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هامبورگ
کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ
رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین
اکانت توییتر سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین
منشور حقوق شهروندی- سفارت ایران برلین
آدرس سفارت ایران در برلین
يادگيری زبان فارسی

 

یادگیری زبان فارسی

 

زبان فارسی یكی از زبان‌های هند اروپایی است كه هم‌ اكنون در ایران و تاجیكستان و بخش‌هایی از افغانستان ازبكستان، هند و پاكستان بیش از صد میلیون نفر با گویشهای مختلف آن سخن می‌گویند. زبان فارسی برای قرن‌ها زبان فرهنگ، علم و سیاست در جهان اسلام و به ویژه در مناطق آسیای غربی، آسیای مركزی و جنوبی بوده است. این زبان باستانی علیرغم آنكه در هزاره اخیر تغییرات بنیادین نداشته، توانسته است خود را به تحولات جدید روزآمد نماید و به حیات خود ادامه دهد. زبان فارسی با توجه به قدمت و حوزه وسیع جغرافیایی و قومی آن و به لطف اندیشمندان و ادیبان پر شمار و معروفی كه برای قرون متمادی به این زبان آثار خود را ارائه نموده‌اند، هم‌اكنون به گنجینه‌ای فرهنگی تبدیل شده است.

در سالهای اخیر با اقبال فزاینده به زبان فارسی در سطح‌بین‌المللی، مراكزی در ایران برای آموزش زبان فارسی به اتباع خارجی تاسیس شده و یا گسترش یافته‌اند كه در ادامه مراکز معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، معرفی می‌گردد.

 

مؤسسه لغت‌نامه دهخدا

این مرکز نخستین نهاد دانشگاهی است که با هدف گسترش و ترویج زبان و ادبیات فارسی تأسیس شده و هرساله پذیرای دانشجویان فراوانی از نقاط مختلف دنیا است. از زمان گشایش این مرکز در سال ١٣٦٨، تاکنون بیش از ١٤٠٠٠ دانشجوی خارجی از بیش از ٥٠ کشور در آن فارسی آموخته‌ و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مرکز، قادر به خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان فارسی می‌باشند. 

https://icps.ut.ac.ir/about-f.html

 

دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه

گروه زبان فارسی دانشكده روابط بین الملل در سال ١٣٧٨ کار خود را در زمینه آموزش زبان فارسی آغاز نموده است و سالانه بطور متوسط نزدیک به ١٠٠ دانشجو شامل دیپلمات های خارجی مقیم ایران، خبرنگاران خارجی و مدیران شرکت های بزرگ خارجی و دانشجویان مقطع دکتری در راستای مطالعه و آشنایی با مسائل ایران در این مرکز، زبان فارسی را فرا می‌گیرند.

http://www.sir.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=3&fkeyid=&siteid=10&pageid=304

 

بنیاد سعدی

در اردیبهشت سال ١٣٩٢ به منظور تقویت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور و بهره‌گیری بهینه از ظرفیت­ های موجود داخل و خارج از کشور، بنیاد سعدی تأسیس شد. این بنیاد هم‌اكنون مجری برخی فعالیت­های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رسانه‌ای در حوزه زبان و ادبیات فارسی از جمله آموزش زبان فارسی به علاقه‌مندان در ایران است.

 

 

 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تاک - سفارت ایران در برلین
سامانه تاک - تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
امور کنسولی - سفارت ایران در برلین
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهورﯼ اسلامی‌ ايران